OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

KOMORÓW 26.11.2023r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, ROK A 2023

Parafia p.w. NMP Matki Kościoła w Komorowie

 

1. Msza Św. w tygodniu codzienn...

Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
piątek, 10 czerwiec 2022 15:17 Czytany 908 razy

JUBILEUSZ XXV LAT PARAFII

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

JUBILEUSZ XXV LAT

PARAFII P.W. NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W KOMOROWIE

 

6 czerwca 2022 r.

 

       Drodzy Parafianie, którzy od 25 lat tworzycie tę wspólnotę parafialną, żywy Kościół. Dziękuję że razem ze mną jesteście gospodarzami tego Jubileuszu. Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za Waszą modlitwę w tej świątyni. Dziękuję, że uczycie tej wiary Wasze dzieci, przyprowadzając je na coniedzielną Mszę świętą oraz posyłając je na katechizację. Dziękuję, że razem ze mną, co niedzielę, w Godzinie Miłosierdzia trwacie na modlitwie, wypraszając potrzebne łaski dla całej naszej parafii. Dziękuję za to, że przez te 25 lat, mnie proboszcza, nigdy nie zostawiliście samego, troszcząc się zawsze o mnie z wielką życzliwością. Dziękuje za Wasze zaangażowanie i dbanie o czystość tego miejsca i o jego stan materialny. Dziękuję za Jubileuszowe dary materialne, Całej Parafii: witraże, figura Św. Józefa, figura Św. Andrzeja, obudowa konfesjonałów, ołtarzowa pateno – puszka, Różom Różańcowym za 5 ornatów maryjnych, za zielony ornat- Gminie Majdan Królewski, obrusy ołtarzowe i kolejny ornat z czerwonym pasem indywidualnym ofiarodawcom naszej parafii, za ofiary pieniężne. Dziękuję za przygotowanie jubileuszowego obiadu naszym Panią z Koła za wystrój naszej świątyni. Dziękuję za ubogacenie liturgii uroczystości: Schola, Panie z Koła, Orkiestra, Ministranci, Strażacy. Dziękuję za ten piękny bukiet róż w liczbie 25. Wszystkim za wszystko. Bóg zapłać.

Chcemy z pokorą i wdzięcznością zwrócić się w stronę Tej, która od 25 lat patronuje naszej wspólnocie. Chcemy swoje oczy wznieść ku Matce, ku Niepokalanej Matce Kościoła:

 

Panno Najświętsza, Niepokalana!

 

Weź w swą opiekę nasz Kościół święty,

 

Weź w swą opiekę nasze rodziny,

 

Weź w swą opiekę naszą parafię Komorów

 

Weź w swą opiekę każdego z nas,

 

Niechaj miłością każdy przejęty,

 

czci swoim życiem Jezusa, naszego Pana.

Niech z naszych serc i dusz popłynie śpiewne wołanie do Maryi, Matki Kościoła i naszej Matki:

 

Jak szczęśliwy świat jest cały…

ks. proboszcz Andrzej Cag

 

Komorów, dnia 6 czerwca 2022 r.

Dodatkowe informacje