KOMORÓW 14.04.2024r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Dziś w Parafii gościmy Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa, któr...
niedziela, 16 luty 2020 14:39 Czytany 1913 razy

Wyjazd do Katynia

Katyń 18-22 lipca 2020

1 dzień (ok.740km) – przyjazd do Wilna ok. godz. 18.00. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Wilnie.

2 dzień (ok.270km) – po śniadaniu przejazd na Łotwę. Zwiedzanie Dyneburgu – dawnej stolicy "Inflant Polskich", drugiego co do wielkości miasta na Łotwie z XIX-wieczną twierdzą, Wzgórzem Kościelnym, synagogą i soborem św. Borysa i Gleba, a także kościołem św. Piotra w Okowach. Czas wolny na kawę.

Przejazd do Agłony - Sanktuarium Maryjnego na Łotwie, gdzie modlili się papież Jan Paweł II i papież Franciszek. Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej.

Przejazd do Rezekne. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień (ok.420km) – po śniadaniu. Przejazd do Smoleńska przez przejście graniczne Terehova-Burachki. Msza św. w Katyniu - miejscu morderstwa i pochówku ponad 4 tys. jeńców polskich z obozu w Kozielsku. Lotnisko Siewiernoje pod Smoleńskiem - miejsce tragedii samolotu z delegacją polską w dniu 10.04.2010 roku - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień (ok.690 km) - po śniadaniu przejazd przez Smoleńsk z pokazaniem najważniejszych zabytków – Kreml Smoleński - Twierdza Smoleńska, soboru Piotra i Pawła (XII w.) oraz zwiedzanie soboru Uśpieńskiego. Przejazd na Litwę. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

5 dzień (ok.740 km) – po śniadaniu Msza św. w Ostrej Bramie i wyjazd do Polski.

Cena – 1600 zł /os.

Cena zawiera:

- 2 noclegi w Wilnie;

- 1 nocleg w Rezekne (Łotwa);

- 1 nocleg w Smoleńsku;

- 4 śniadania i obiadokolacje;

- opłaty miejskie;

- posługa przewodników;

- bilety wstępu w Smoleńsku;

- koszty przejazdu tam i z powrotem – autokar EURO5;

- koszty pozyskania wizy rosyjskiej;

- ubezpieczenie /min 30.000 EURO/osoba;