Artykuły

Misterium Męki Pańskiej

W Niedzielę Palmową, tuż przed popołudniowym nabożeństwem Gorzkich Żali młodzież z naszej parafii przedstawiła spektakl pt. „Sługa Miłości”. Tematyka rozważań miała wprowadzić nas wszystkich w tajemnicę Triduum Paschalnego.  Aktorzy wcielili się m. in. w role św. Apostołów Piotra i Jana, Matki Najświętszej i innych postaci biblijnych – świadków Zmartwychwstałego.

Atmosfera refleksji jaką wprowadzili młodzi ludzie udzieliła się wielu słuchaczom. Licznie zgromadzeni parafianie z uwagą śledzili każde słowo i wykonywane gesty, stając się niejako uczestnikami wydarzeń z Wieczernika, Ogrodu Oliwnego, czy Golgoty. W modlitewną zadumę wprowadziły wszystkich także pieśni wykonywane przez młodzieżową scholę parafialną oraz przez nasze Panie z Koła. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do Pani Profesor Agaty Majki-Stec, która poświęcając swój czas, całym sercem zaangażowała się w przygotowanie młodych aktorów.

 

Dodatkowe informacje