Komorów 24.09.2017r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A 2017

1. Msza Św. w tygodniu codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.

2. W piątek lit...

sobota, 23 wrzesień 2017 21:43

Diecezjalne Spotkanie Młodych

Diecezjalne Spotkanie Młodych w tym roku odbyło się w naszym dekanacie. W dniach od 15 do 17 września młodzież dzieliła się z nami swoim świadectwem wiary. Nasza parafia również przyjęła i ugościła pielgrzymów. Ok. 160 osób zamieszkało u 46 rodzin naszej miejscowości.

Wyrażam wdzięczność wszystkim tym, którzy przyjęli pod swój dach młodych ludzi. Jestem bardzo wdzięczny także naszym wolontariuszom – 22 młodym osobom z naszej parafii, którzy podjęli się tego wielkiego trudu pomocy przy organizacji tego spotkania.

Fotorelację oraz wszelkie inne wspomnienia z tego wydarzenia można obejrzeć klikając w link poniżej.

Wszystkim za wszystko niech dobry Bóg błogosławi!

Ks. Andrzej Cag

sobota, 23 wrzesień 2017 21:39

Pielgrzymka do Matki Bożej z Puszczy

Już tradycyjnie 8 września w Święto Narodzenia NMP z naszej parafii wyruszyła 5 piesza pielgrzymka do Matki Bożej z Puszczy. Wśród wielu intencji, które nieśliśmy w sercach do Matki Bożej, szczególnie dziękowaliśmy za 20 lat naszej parafii. Gratuluję wszystkim pielgrzymom za wspólne odważne, wytrwałe i dzielne pielgrzymowanie. Szczęść Boże!

Moi Drodzy!

W dniach 15-17 września b.r. w Komorowie będziemy gościć młodych pielgrzymów, którzy przyjadą do naszej parafii na XX Diecezjalne Spotkanie Młodych. Według zapowiedzi nasza Parafia ma przyjąć ok. 300 osób. Bardzo proszę wszystkich moich Parafian, aby zechcieli przyjąć na nocleg do swoich domów kilka osób. Jeśli ktoś z was wyraziłby chęć ugoszczenia młodzieży, proszę o kontakt ze mną pod nr tel. 15 847 12 01, w kancelarii parafialnej lub w zachrystii kościoła.

Wierzę, że wspólnie przyjmiemy na noclegi wszystkich naszych Gości. Już teraz dziękuję za wsparcie z Waszej strony!

ks. Andrzej Cag – proboszcz

piątek, 18 sierpień 2017 17:41

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Mszy św. o godzinie 10.30 dziękowaliśmy za Owoce Ludzkiej Pracy, Bogu i Ludziom przez ręce MB Wniebowziętej. Dziękuję za przygotowanie
i prowadzenie tej Uroczystości: Regionom naszej parafii (kosz dożynkowy), wszystkim grupom liturgicznym na ręce Pań z Koła z wieńcem dożynkowym. Dziękuję za przygotowanie i prowadzenie spotkania Rodzinnego przy Domu Strażaka: Paniom z Koła, Strażakom, Stowarzyszeniu "M.M. Ojczyzna Komorów". Wszystkim za wszystko. Bóg zapłać!

piątek, 18 sierpień 2017 17:35

Oaza wakacyjno-parafialna

W dniach 24-29.07r. przy naszej parafii już tradycyjnie została zorganizowana wakacyjno-parafialna Oaza. Uczestnicy to dzieci i młodzież naszej parafii
w liczbie 55 uczestników. Grupę tę prowadziło: 14 Animatorów, Nauczyciele i Wychowawcy naszej szkoły oraz nasze Mamy (Panie z Koła), które przygotowywały posiłki. W imieniu całej naszej wakacyjnej Oazy pragnę podziękować: wszystkim Nauczycielom (Instruktorom) na ręce P. Dyrektor szkoły Ewie Łeptuch, Animatorom, naszym Mamom (Panie z Koła), Stowarzyszeniu "M.M. Ojczyzna Komorów" na ręce Prezesa Stowarzyszenia P. Ryszarda Łeptucha, naszej Gminie na ręce P. Wójta Jerzego Wilka, pracownikom środowiskowej świetlicy w Kolbuszowej na ręce P. Dyrektor Renacie Bomba, wszystkim ofiarodawcom tak parafialnym jak i poza parafią. Wszystkim za wszystko Dziękuję. Bóg zapłać!

sobota, 15 lipiec 2017 17:08

Pielgrzymka na Ukrainę

W dniach 5-11 lipca 2017 roku została zorganizowana wyprawa turystyczno – pielgrzymkowa na Ukrainę. Główny trzon 30 osobowego składu stanowiła międzyparafialna grupa pielgrzymkowa z Sandomierza. W autokarze reprezentowane były m. in. parafie z Sandomierza, Tarnobrzega, Raniżowa, Wólki Niedźwieckiej i Komorowa. Trasa pielgrzymki prowadziła przez Lwów, Bóbrkę, Olesko, Podhorce, Poczajów, Krzemieniec, Kijów, Żytomierz, Berdyczów, Latyczów, Międzybórz, Kamieniec Podolski, Okopy Św. Trójcy, Chocim, Czortków, Buczacz, Jazłowiec, Halicz i ponownie Lwów. W powyższych miejscach grupa nawiedziła zabytki związane z historią Polski oraz historią Kościoła na Kresach: imponujące twierdze, przepiękne sanktuaria, proszące o pamięć modlitewną cmentarze oraz miejsca tchnące obecnością Świętych i Bohaterów. Całość wyprawy pokazała bogactwo kulturowe i religijne terenów naszej Ojczyzny zwanych Przedmurzem Chrześcijaństwa, które miało znaczenie w przeszłości i jest lekcją patriotyzmu również dzisiaj - świadectwem czuwania o przyszłość Chrześcijaństwa i Kraju.

Dziękuję z serca ks. Jackowi Uliaszowi za przygotowanie wyprawy i przewodnictwo. Bóg zapłać!