Komorów 14.04.2019r.

NIEDZIELA PALMOWA  CZYLI  MĘKI PAŃSKIEJ

ROK C 2019

1. Msza Św. w pn. wt. i śr. o godz. 18.00. Zapraszam do liczni...

niedziela, 07 kwiecień 2013 17:51 Czytany 70627 razy

(1 głos)

Komorów 14.04.2019r.

NIEDZIELA PALMOWA  CZYLI  MĘKI PAŃSKIEJ

ROK C 2019

1. Msza Św. w pn. wt. i śr. o godz. 18.00. Zapraszam do liczniejszego udziału.

2. W tym Wielkim Tygodniu przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne Chrystusa Ukrzyżowanego Pogrzebanego i Zmartwychwstałego - to jest największe Święto Chrześcijańskie, które trwa trzy dni:

WIELKI CZWARTEK – o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę Pana Jezusa w Wieczerniku. Pod koniec Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

WIELKI PIĄTEK – wznowienie adoracji w ciemnicy od godz. 8.00 rano.

Adorację prowadzą: róże różańcowe, ministranci, schyla według planu adoracji. Parafialna Droga Krzyżowa w tym dniu o godz. 10.00 rano. ZAPRASZAMY.

Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu obrzędu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00. W tym dniu adorację przy Grobie Pańskim poprowadzą: od godz. 20.00 do 21.00 Panie z Koła, Caritas, Przyjaciele Seminarium, Bractwo Św. Szkaplerza. Od godz. 21.00 Młodzież Oaza, Ministranci, Schola. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły w sensie ilościowym i jakościowym.

WIELKA SOBOTA – wznowienie adoracji przy Bożym Grobie od godz. 8.00. rano. Do południa tu w kościele błogosławieństwo pokarmów na nasz stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00. Natomiast wszyscy zgromadzimy się w kościele o godz. 18.00 na sprawowanie WIGILII PASCHALNEJ, która uważana jest za Matkę wszystkich Świętych Wigilii – to najbardziej uroczysta Msza Św. w Roku Kościelnym. Podczas tej Mszy Św. Kościół Chrystusowy czuwając oczekuje na Zmartwychwstanie Pana Jezusa i obchodzi je w znakach sakramentalnych. Przynieśmy ze sobą świece z osłonkami i wodę do poświecenia.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – o godz. 7.00 Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. Druga Msza Św. w tym dniu o godz. 10.30. W poniedziałek wielkanocny Msza Św. o godz. 8.00 i 10.30. Po południu Mszy Św. nie będzie. Orkiestra bierze udział w procesji rezurekcyjnej i gromadzi się w salce o godz. 6.30

3. SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE:

Pn. Rodzice uczniów klas VII i VIII będą przygotowywać Ciemnicę i Grób Pański: przed południem od godz. 10.00 i po południu po modlitwie wieczornej. Ognisko muzyczne od godz. 13.00.

Wt. Panie z Koła po modlitwie wieczornej.

Śr. Zapraszam Młodych Oaza dziewczyny i chłopcy (Kl. VII, VIII, Gimnazjum, Szkoła Średnia, Studenci, Pracujący) na godz. 18.00. Będziemy przygotowywać liturgię tych świętych dni. Bardzo liczę na Waszą obecność. W poszczególne dni Triduum Paschalnego grupy liturgiczne: Schola i Ministranci przychodzą do salek na godz. 17.00.

4. Dziękuję za wykonanie tej pięknej palmy region Góry Królewskie. Dziękuję rodzinom za utrzymanie w czystości naszego kościoła i proszę cztery następne rodziny o podjęcie dyżuru. Dziękuję za ofiary złożone i składane na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za wszelką ofiarność. Nasze ofiary miesięczne na potrzeby kościoła złożymy w czwartą niedzielę kwietnia.

5. REGON Parafii Komorów 831225320; NIP Parafii Komorów 8141545384 koniecznie wpisać kiedy przeznaczam 1% odpisu z podatku na Caritas Diecezji Sandomierskiej KRS: 0000213751. Proszę o ten 1% i z serca Dziękuję.

6. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii z naszej parafii: P. Józef Letniowski telefon (693565204) i P. Krzysztof Stolarz (531935193). Gratuluję i życzę Szczęść Boże w tej posłudze dla naszej parafii.