Małżeństwo

Sakrament Małżeństwa udzielany jest w terminie wcześniej ustalonym z zainteresowanymi. Zamiar zawarcia małżeństwa należy zgłosić w kancelarii parafialnej trzy miesiące przed ślubem. Jest to wystarczający czas na wygłoszenie zapowiedzi, udział w dniu skupienia dla narzeczonych, oraz drugie spotkanie w kancelarii. Narzeczeni zgłaszają się także do USC, aby otrzymać odpowiednie dokumenty do zawarcia ślubu konkordatowego, albowiem ślub kościelny jest także zanotowany w USC i dopiero wtedy pociąga za sobą skutki cywilno - prawne. Narzeczeni dwukrotnie przystępują do Spowiedzi św. Pierwsza z tych spowiedzi powinna być spowiedzią generalną z całego życia wkrótce po wizycie w kancelarii. Drugą spowiedź najlepiej odprawić na kilka dni przed planowanym ślubem. świadkowie muszą muszą być wierzącymi i praktykującymi katolikami. Wykluczone jest ich niemoralne życie, albo życie w konkubacie, lub związku nie sakramentalnym. świadkowie powinni również przystąpić do Komunii św. Do sporządzenia protokołu przedślubnego należy przynieść ze sobą (I spotkanie w kancelarii):

• Dowód osobisty,
  • świadectwo chrztu z aktualną datą (jeśli ktoś był chrzczony poza parafią w Komorowie),
  • świadectwo bierzmowania,
  • świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej,
  • świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego