środa, 22 sierpień 2012 14:42 Czytany 6369 razy

Schola

Obowiązki organisty pełni pan Kazimierz Kosiorowski.

W parafii obowiązuje czterostopniowy podział Liturgicznej Służby Ołtarza dziewczyn:

• kandydatki na scholanki: to przeważnie uczennice klas III szkoły podstawowej i starsze, które wyrażają chęć podjęcia służby w czasie liturgii poprzez śpiew. Uczestnictwo w cotygodniowych spotkaniach dla kandydatek na scholanki oraz częsty udział w nabożeństwach daje młodym przygotowanie do podjęcia służby podczas nabożeństw. Uroczyste włączenie w grono scholanek ma miejsce w czasie Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.
  • scholanki młodsze: to uczennice szkoły podstawowej, które zostały włączone do Liturgicznej Służby Ołtarza. Poprzez udział w spotkaniach dla scholanek oraz wykonywanie śpiewów w czasie liturgii doskonalą zdolności muzyczne i przyczyniają się do upiększenia sprawowanych nabożeństw.
  • scholanki starsze: to uczennice gimnazjum, szkoły średniej i studentki, które są wzorem dla scholanek młodszych oraz kandydatek na scholanki wypełniania obowiązków związanych z przynależnością do Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • animatorki i seniorki: to uczennice szkół średnich, studentki oraz młodzież pracująca, które czuwają nad prawidłowym doborem śpiewów liturgicznych, dbają o harmonię w grupie, do której przynależą. W czasie nabożeństw prowadzą śpiew, przewodzą grupie.