KOMORÓW 24.03.2024r.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, MĘKI PAŃSKIEJ

• Trwa miesiąc marzec, poświęcony czci św. Józefa, codziennie przed M...
sobota, 15 lipiec 2017 17:08 Czytany 4117 razy

Pielgrzymka na Ukrainę

W dniach 5-11 lipca 2017 roku została zorganizowana wyprawa turystyczno – pielgrzymkowa na Ukrainę. Główny trzon 30 osobowego składu stanowiła międzyparafialna grupa pielgrzymkowa z Sandomierza. W autokarze reprezentowane były m. in. parafie z Sandomierza, Tarnobrzega, Raniżowa, Wólki Niedźwieckiej i Komorowa. Trasa pielgrzymki prowadziła przez Lwów, Bóbrkę, Olesko, Podhorce, Poczajów, Krzemieniec, Kijów, Żytomierz, Berdyczów, Latyczów, Międzybórz, Kamieniec Podolski, Okopy Św. Trójcy, Chocim, Czortków, Buczacz, Jazłowiec, Halicz i ponownie Lwów. W powyższych miejscach grupa nawiedziła zabytki związane z historią Polski oraz historią Kościoła na Kresach: imponujące twierdze, przepiękne sanktuaria, proszące o pamięć modlitewną cmentarze oraz miejsca tchnące obecnością Świętych i Bohaterów. Całość wyprawy pokazała bogactwo kulturowe i religijne terenów naszej Ojczyzny zwanych Przedmurzem Chrześcijaństwa, które miało znaczenie w przeszłości i jest lekcją patriotyzmu również dzisiaj - świadectwem czuwania o przyszłość Chrześcijaństwa i Kraju.

Dziękuję z serca ks. Jackowi Uliaszowi za przygotowanie wyprawy i przewodnictwo. Bóg zapłać!