KOMORÓW 24.03.2024r.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, MĘKI PAŃSKIEJ

• Trwa miesiąc marzec, poświęcony czci św. Józefa, codziennie przed M...
czwartek, 21 lipiec 2016 12:25 Czytany 4729 razy

Pielgrzymka na Litwę

W dniach 9 do 13 lipca 2016  w roku Miłosierdzia i Jubileuszu 1050 l. Chrztu Polski, wyruszyła na Litwę parafialno - autokarowa pielgrzymka w ilości 50 osób. To był piękny czas naszego duchowego ubogacenia i wypoczynku w tym pięknym chrześcijańskim kraju. Nawiedziliśmy Wilno i Kowno. Niezapomniane miejsca: Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Domek na Antokolu, w którym mieszkała Św. Faustyna Kowalska (tu Pan Jezus dyktuje Siostrze F. Koronkę do Miłosierdzia Bożego i powstaje oryginalny obraz namalowany przez Eugeniusza Kazimirowskiego malarza przy współpracy Św. Faustyny "Jezu ufam Tobie", cmentarz na Rossie z grobem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i Jego serca, PONARY - Litewski Katyń, jezioro Galve z 20 wysepkami, Góra Krzyży w Szawli, Szydłów - litewska "Częstochowa", Kowno ze Starówką i Katedrą. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby szczególnie wielu młodych mogło z nami pielgrzymować: Wszystkim Ofiarodawcom na ręce Wójta Gminy Majdan Królewski P. Jerzego Wilka, Organizatorom i Opiekunom na ręce Prezesa Stowarzyszenia "Moja m. Ojczyzna Komorów" , P. Ryszarda Łeptucha, Oprawa muzyczna - Parafialna Orkiestra - Kapelmistrz P. Kazimierz Kosiorowski i Karolina Letniowska - Parafialna Schola, Paniom z Koła za przygotowanie posiłku. Wszystkim za wszystko - Bóg zapłać!