niedziela, 07 kwiecień 2013 17:51 Czytany 161691 razy

(1 głos)

KOMORÓW 24.03.2024r.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, MĘKI PAŃSKIEJ

• Trwa miesiąc marzec, poświęcony czci św. Józefa, codziennie przed Mszą św. Litania.
  • Dziś o 15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i bezpośrednio Msza św.
  • We wtorek spotkanie Pań z Koła o 17:30
  • Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi od 16:30
  • W środę od godz. 9 odwiedziny chorych. Można zgłaszać chorych, którzy nie są odwiedzani co miesiąc. O 17:30 zbiórka ministrantów i lektorów.
  • Zbiórki dla animatorów i odpowiedzialnych o 8:00. W piątek i sobotę spotkanie Asysty o 8:00.

WIELKI CZWARTEK

• O 8 rano wyjazd ministrantów i lektorów do Sandomierza na Mszę św. Krzyżma
  • O g.18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę. Przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do g.22.00.

WIELKI PIĄTEK- wznowienie adoracji w ciemnicy od g.8.00 rano.

• Adorację prowadzą: róże różańcowe, ministranci, schola według planu adoracji.

Uroczyste rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Droga Krzyżowa o godz. 18.00, a następnie Liturgia Męki Pańskiej. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja przez całą noc.

W tym dniu adorację przy Grobie Pańskim poprowadzą: od godz.20:30 do 21.30 Panie z Koła, Caritas, Przyjaciele Seminarium, Bractwo Św. Szkaplerza. Od godz. 21.30 młodzież Oazowa, Ministranci, Schola.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Aby zapewnić ciągłość adoracji w nocy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii na poszczególne godziny.

WIELKA SOBOTA –Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.

• O godz. 19: 00 Msza św. Wigilii Paschalnej. Przynieśmy ze sobą świece z osłonkami.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – o godz.7.00 Msza Św. z procesją rezurekcyjną. Mszę Św. w tym dniu o g. 10.30. i o g. 12.00

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msza Św. o g. 8.00 i 10.30 i 12.00. W Święta nie będzie Mszy Św. o g. 16.00.

• Dziękujemy 4 Rodzinom naszej Parafii za posprzątanie Kościoła, złożoną ofiarę, troskę o świątynię powierzamy kolejnym 4 rodzinom.
  • Składam podziękowanie Różom i tym którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.
  • O pomoc w przygotowaniu ciemnicy i Bożego Grobu prosimy w tym roku rodziców klas VII. Proszę o pomoc w Wielki Poniedziałek i Wtorek po Mszy św.
  • W Wielką Środę od godz. 9 odwiedziny chorych. W zakrystii można zgłaszać tych chorych, którzy nie są odwiedzani co miesiąc.
  • Składam podziękowanie za ofiary w kopertach przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Zebrano 6800. Koszt całego sezonu grzewczego to ok. 11 tyś. zł.
  • Dziękuję za wykonanie palmy rejonowi Osiczyny. Proszę o podjęcie feretronów Róże Różańcowe. O podjęcie baldachimu, figury Zmartwychwstałego, warty honorowej przy Bożym Grobie Panów Strażaków. Orkiestrę proszę o uświetnienie oprawy na Mszy św. rezurekcyjnej. Zbiórka o 6:30.
  • W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Genowefa Wrona, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.
  • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Gołąbek, kawaler pochodzący z Komorowa i Weronika Wziątka, zamieszkała w Krakowie- zapowiedź I.
  • W czasie Świąt posługę w naszej parafii podejmie ks. dr Jacek Beksiński.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • REGON Parafii Komorów 831225320; NIP Parafii Komorów 8141545384 koniecznie wpisać kiedy przeznaczam 1.5% odpisu z podatku na Caritas Diecezji Sandomierskiej KRS: 0000213751. Proszę o ten 1,5% i z serca Dziękuję.
  • Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii z naszej parafii: P. Józef Letniowski telefon (693-565-204) i P. Krzysztof Stolarz (531-935-193). Gratuluję i życzę Szczęść Boże w tej posłudze dla naszej parafii. Telefon do P. Doradczyni Poradni Rodzinnej przy naszej parafii: 603-080-916.

Ks. Krzysztof Nowak